כלבי שירות ותרפיה

אם ננסה לתת הגדרה מילונית מה הם כלבי שירות ותרפיה, כלב שירות הינו כלב מלווה 24/7 למטופל, הכלב מחונך בהתאם למצבו האישי / רפואי של המטופל – ובד"כ המטופל הוא הנוהג של הכלב.

כלב תרפיה הינו כלב אשר הנוהג שלו הינו מאלף או מטפל והכלב והנוהג נמצאים באדפטציה מתמדת למצב המטופל/ים שנמצאים בתהליך מולם ומתאימים את עצמם כל הזמן למצב הפיזי / רפואי של המטופל כדי ליצור תהליכי שיקום פיזם או נפשיים.

בסופו של יום מדובר על כלבים מצילי חיים!

כלבי שירות ותרפיה מאפשרים לאנשים בעלי מוגבלויות או מחלות  להשתלב במציאות היום יומית ללא צורך בבקשת עזרה או תלות באחר לביצוע כל הפעולות או התמודדות בכל מצב.

כיום לצערנו אין מוסד אחד מוכר ברמה בינלאומית בישראל להכנת כלבי שירות ותרפיה והתחום איננו מוכר בישראל ולכן מטופלים שכן מלווים בכלבים חווים קושי רב במקומות ציבוריים מאנשים חסרי מודעות לתחום, אנו חרטנו על דגלנו להיות מובילי דרך בשינוי התפיסה החברתית לכלבי שירות ותרפיה ולשלבם בחברה כדבר מובן מאליו כמו כלבי נחייה לעיוורים.

 

בעמוד זה יעלו בקרוב עדכונים לגבי פעילות בנושא זה.

 

מצורפים מספר סרטונים המדגימים את חשיבות הנושא ומדגימים כיצד כלבים אלו עוזרים ומצילים חיים על בסיסי יום יומי.

דוגמא לכלב סוכרת

 

דוגמא לכלב עזר למחלה עם התקפי התכווצויות – סכנה נשימתית –

התרעה בלבד במקום ציבורי

 

ליווי התקף מלא בבית 

 

דוגמא לכלב תרפיה בשירות כיתה לילדים אוטיסטים

 

סיפור מדהים כל כלב עמותה שהפך לכלב שירות מדהים לילד עם מחלת סן פליפו הנדירה

 

כלבת שירות ל PTSD – אולפה בפרויקט הכנת כלבי בבתי כלא – פרויקט המשלב שיקום אסירים ושיקום חיילים בעזרת כלבים – הכלבים מבצעים שני תהליכי שיקום שונים בשני מטופלים !!

 

 

בתמונה ניתן לראות את גל רויטשטיין מ – co.il.אילוף כלבים עם כלבת השירות שלו בזמן טיול באיקאה.

 

 

 

 

טכנאי גז
אילוף כלבים

לפרטים: 052-3308908