הכלב אכל לי את הבית – מה לעשות?​

הרבה מאוד אנשים פונים אלינו עם בעיית "הרס" בבית – הכלב מכרסם לנו את השולחן , ספה , קירות ועוד. כמו כל דבר בחיים יש מספר סיבות לנושא וצריך לבדוק אותו ממספר כיוונים.

 

קודם כל תזונת הכלב , האם היא מספקת לכלב ? האם מקבל את הכמות הנכונה? האם הכלב מקבל אוכל העונה על כל צרכיו הפיזיים?

תמיד רצוי לבדוק על שק האוכל כי המרכיבים הינם ברמה גבוהה ועונים על כל צרכיו של הכלב , בנוסף על כל שק ישנה טבלה המסבירה לפי משקלו וגילו של הכלב את הכמות היומית הרצויה למאכל.

 

דבר נוסף שעלינו לראות זה הגיל והשלב ההתפתחותי , גורים מחליפים שיניים ובשלב זה בחיים הם מכרסמים יותר מהרגיל כדי להרגיע את החניכיים , פתרון נחמד לעניין הוא צעצועים שניתן להקפיא השילוב של לעיסת צעצוע קפוא מרגיע גם את יצר הלעיסה וגם את כאב החניכיים .

ניתן גם להקפיא גרונות של עוף ולתת כחטיף קפוא – מומלץ בעיקר לכלבים קטנים (לועסים את הגרון ולא בולעים אותו מיידית).

*כלבים שאוכלים קירות – רצוי לבדוק חוסר בסידן – ישנם מספר תוספים (עצמות, כדורים, אבקה וכו') להשלמת סידן לתזונה בכל חנות חיות.

 

בנוסף עלינו לחנך כלב מה מותר לכרסם ומה אסור , כאשר אנו הולכים לעבודה או סידורים הכלב נשאר לבדו בבית ועלינו ללמדו מה מותר לו לכרסם ומה לא , דבר זה ניתן לעשות במספר דרכים קודם כל כמובן להביא הביתה עצמות לעיסה ,חבלי משחק , כדורים לכלבים ועוד – צעצועים אותם יכול לכרסם .

אחת החברות המומלצות היא חברת Kong   המציעה מגוון רחב של צעצועי לעיסה הניתן להחביא בהן

פרסים דבר המועיל לנו בחינוך הכלב .

 

כיצד נבצע את המעבר מהספה לקונג?

יש לתת לכלב את הצעצוע או העצם ונשבח אותו על לעיסה או משחק , יחד עם זאת כאשר הולך לשולחן או לספה להמשיך את הכרסום "נתקן" אותו ונגיש לו שוב את העצם או הצעצוע.

כאשר הכלב מכרסם את השולחן או הספה וחלקים נשברים הוא בעצם מקבל חיזוק חיובי לעניין את אותה פעולה אנו מחכים בעזרת העצם או הקונג ומשבחים אותו על כך וגוערים בו על כרסום של דברים שאינם בשבילו כגון הסלון .

ע"י מתן חיזוק חיובי במקום אחד ונזיפה במקומות המזיקים נוכל להכחיד את ההתנהגות "הלא רצויה" של הכלב.

* כלבים שאינם מגיבים לנזיפה ניתן "לתקן" בעזרת בקבוק רעש .

 

 

טיפ : ממלאים קונג בנקניק או רוטב מילוי לקונג ומגישים לכלב עם עזיבתנו את הבית משבחים אותו על כך שלקח את הקונג ומשחק איתו והופכים את חווית העזיבה לעבודה או סידורים למהנה יותר וחסרת רגשות אשם על כך שנשאר לבד בבית .

 

 

צעצועים מומלצים לכלבים בעייתיים: אוזני חזיר , רגלי בקר , עצמות כבש , רגלי חזיר , עצמות מעושנות למיניהן וכמובן מגוון מוצרי חברת קונג.

 * מרבית העצמות והצעצועים הנ"ל מנקים לכלבים את השיניים בנוסף לכל שאר היתרונות.

 

 

 

נשמח לעזור לכל סלון או חדר ביתי פגוע ושאלות נוספות במייל : 

 

 

נכתב ע"י גל רויטשטיין

.co.il.אילוף כלבים

 

טכנאי גז
אילוף כלבים

לפרטים: 052-3308908